Pirita Kitarristuudio

DSC_0016Pirita Kitarristuudio alustas 1. septembril oma 7. hooaega. Stuudio on mõeldud eelkõige 6–17 aastastele noortele, et õppida selgeks kitarrimäng, esineda kitarriansambliga kontsertidel (soovi korral ka solistina) ja osaleda huvitavates kitarriorkestri projektides. Pirita Kitarristuudios ei ole sisseastumiskatseid. Kitarrimängu oskus on kättesaadav peaaegu kõigile.

Algõpe toimub väikestes gruppides kaks korda nädalas, kokkuleppel saab õppida ka individuaalselt. Lisaks on soovijatel võimalik käia üks kord nädalas noodiõpetuse (solfedžo) tunnis, et oma muusikalisi teadmisi süvendada. Kuna grupid on väikesed, siis saab tundide aegu enamasti kõigile õpilastele sobivaks sättida. Sellel aastal toimuvad tunnid Pirita Majandusgümnaasiumis.

Esimesse tundi tulles ei pea kohe oma kitarr kaasas olema. Enne pilli ostmist on väga soovitav konsulteerida õpetajaga, sest kitarrid on eri tüüpi ja eri mõõdus. Tähtis on leida igale lapsele sobiv pill. Soodsad Euroopas toodetud täispuidust kitarrid on müügil ka stuudios kohapeal. Lisaks kitarrile vajab iga õpilane jalapinki ja see on esialgu kõik, mida õppevahenditeks vaja.

Kitarriõpetaja Lauri Jõeleht on õppinud kitarri Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Tiit Petersoni juures ja täiendanud end Barcelonas José Luis Lopategui klassis. Pirita Kitarristuudios õpetab Lauri Jõeleht unikaalse Narciso Yepese meetodi järgi – lapsed omandavad esmalt koosmänguoskuse, rütmitunnetuse ja kohe ka elementaarse noodist mängu oskuse. Juba ühe õppeaastaga oskab enamik lapsi mängida sellisel tasemel, et osaleda Pirita Kitarriorkestris. Õppeaasta jooksul toimuvad regulaarsed kontserdid erinevates saalides Pirital ja Viimsis.Küsi lisainfot: moc.l1720988180iamg@1720988180thele1720988180ojiru1720988180al1720988180 või tel 5689 8665.