Pirita Kitarriorkester

Kitarriorkester Pirita Kitarriorkester on välja kasvanud Lauri Jõelehe kitarriansamblist. Aastatega on mängijaid juurde tulnud ja nüüdseks on orkestris juba 30–35 liiget.

Pirita Kitarriorkester esineb regulaarselt Tallinna kitarrifestivalil, on esinenud Saku Suurhallis kevadballil, Tartus festivalil Fiesta de la Guitarra, osalenud rootsi orkestrijuhi ja pedagoogi Jan-Olof Erikssoni meistriklassis ja paljudes muudes huvitavates projektides.

Orkestrit on mitmel korral juhatanud dirigent Ott Kask, orkestri ees on esinenud palju andekaid soliste. Kitarriorkestri projektides osalevad mängijate ja solistidena ka Tatjana Jõelehe viiulistuudio õpilased. Repertuaari rikastamiseks on aga kaasatud teistegi pillide mängijaid, näiteks flöödi-, klarneti- ja löökpillimängijaid. Käesoleva aasta juunikuus esines koos Pirita Kitarriorkestriga saate „Klassikatähed” finalist, klarnetimängija Marten Altrov. Lisaks klassikalisele muusikale esitab orkester tihti ka Ladina-Ameerika rütmikat rahvamuusikat ja lugusid tuntud filmidest.

Enamikul ühe aasta Pirita Kitarristuudios õppinud lastest on oskus mängida juba sellisel tasemel, et osaleda Pirita Kitarriorkestris.

Lauri Jõeleht, kes teeb suurema osa muusikalistest seadetest, valmistab igale raskusastmele kohased partiid, et kõik saaksid osa võtta.

Juba kolmandat korda lõpetab Pirita Kitarriorkester hooaega juunikuus toimuva külaskäiguga Keila SOS Lastekülla. Päeva alustab kontsert lasteküla elanikele, sellele järgneb piknik ja kõigi laste poolt oodatud jalgpallimatš.